تبلیغات
معراج العلم - اهمیت حفظ قرآن


معراج العلم
اللهم اخرجنا من ظلمات الوهم و اكرمنا بنور الفهم


وب سایت معراج العلم در جهت بالا بردن اطلاعات مذهبی بازدیدكنندگان ایجاد گردیده است و استفاده از مطالب با ذكر نام و لینك منبع مجاز می باشد.

 .: تعداد مطالب :
 .: آپدیت :
 .: بازدید امروز:
 .: بازدید دیروز :
 .: بازدید این ماه :
 .: بازدید ماه قبل :
 .: بازدید کل :
 .: آخرین بازید :اهمیت حفظ قرآن

اهمیت حفظ قرآن

چرا باید قرآن را حفظ كنیم؟

حفظ قرآن باعث رشد و تعالی مسلمانان و باعث افتخار و سرافرازی اسلام و مسلمانان می شود. چنان كه در سوره اسراء آیه 82 آمده است : و ما آنچه از قرآن فرستیم، شفای دل و رحمت الهی برای اهل ایمان است.

انسان نماز می خواند، روزه می گیرد و عبادتها و كارهای نیك و شایسته انجام می دهد تا به بهشت برود. در احادیث داریم كه درجات بهشت به تعداد آیات قرآن است. به انسان می گویند: بخوان و بالا برو و هر آیه ای كه می خواند به درجه بالاتری از بهشت می رسد و هر كس تعداد بیشتری از آیات قرآن را حفظ كند به مراتب بالاتری از بهشت می رسد. حال اگر كسی تمامی قرآن را حفظ نماید طبیعی است كه به آخرین درجات بهشت می رسد و هم نشین انبیاء و ائمه اطهار علیهم السلام می شود. پس اگر ما بخواهیم خیلی راحت به درجات بالای بهشت برسیم، باید قرآن را حفظ كنیم؛ البته حفظی كه همراه با تدبر و تفكر درك مفاهیم و عمل به قرآن باشد.

در روایات آمده است كه: حفظ قرآن، حافظه را تقویت می كند و كسی كه حافظه اش ضعیف است اگر زیاد قرآن بخواند،  حافظه اش قوی می شود و قدرت یادگیری و حفظ او زیاد می شود، البته از نظر علمی هم این امر ثابت شده است كه هر چه بیشتر از حافظه خود استفاده كنیم حافظه قوی تر می شود و حال چه بهتر كه به وسیله یك عمل معنوی انجام شود كه قطعا نتیجه آن بهتر خواهد بود. پیامبر اكرم (ص) فرمود :

الحافظ القرآن العامل به مع السفره الكرام البرره؛  حافظ قرآن كه به آن عمل می كند هم نشین سفیران و نیكوكاران مقرب درگاه الهی می باشد.


. . .
برچسب ها: اهمیت حفظ قرآن،

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 9 دی 1388 توسط حامی